Persoal docente | CMUS Manuel Quiroga, Pontevedra

Persoal docente

Curso 2019-20

PROFESORADO ESPECIALIDADE TITORIAS
INFORMACIÓN CARGOS
Acordeón
Padrón Gomez, Marcos Acordeón Luns de 20 a 21 h
García Pintos, Isidro Acordeón Luns de 18 a 19 h  XD
Canto
Alonso Díaz, Luz Canto Luns e Martes de 20:30 a 21 h XD
Collazo Alonso, María Gloria Canto Mércores de 18 a 18:30 h
Corda frotada
Simoes Blanco, Antonio Contrabaixo Mércores de 18 a 19 h
López López, David Viola Venres de 21 a 21:30 h
Vicente Santacruz, Salvador Javier Viola Xoves de 19 a 20 h
Cao Iglesias, Humberto Violín Martes de 21 a 21:30 h
González Artime, C. Micaela Violín Mércores de 21 a 22 h  XD
Heredia Cegarra, Sergio Violín Martes de 19 a 20 h  Info XD Música de cámara e conxunto
Lamas Carral, Xacobe Violín Mércores de 19 a 20 h
Quintillán Núñez, Marina Violín Venres de 20 a 21 h
Seijo González, Antonio Violín Mércores de 21 a 22 h
Pérez Álvarez, Víctor Manuel Violoncello Venres de 20 a 20:30 h
Pérez Iglesias, Elena Mª Violoncello Martes de 21 a 21:30 h
Ramón Rico, Fernando Jesús Violoncello Mércores de 20 a 21 h
Corda Pulsada
Bonamis Pérez, Bruno Guitarra Xoves de 17 a 18 h
Fernández Ibuzquiza, Fernando Guitarra Luns de 21 a 22 h XD
Valle Gutiérrez, Miguel Ángel Guitarra Martes de 17 a 18 h
Fundamentos
Gómez Cernadas, Juan Carlos Fundamentos Mércores de 16 a 17 h
Pedrosa Ruiz, José Luis Fundamentos Mércores de 17 a 18 h XD
Ruibal Tilve, Fernando Fundamentos Mércores de 17 a 18 h
Rodríguez Collazo, Irene Historia da Música Martes de 16 a 17 h
Linguaxe Musical
Ardao Vilageliu, Mª Carmen  Linguaxe Musical Luns de 17 a 17:30 h e xoves de 20:30 a 21 h
Couto Ogando, Verónica Linguaxe Musical Luns e Mércores de 21 a 21:30 h Xefa de estudios
Fernández Vila, Ana Gloria Linguaxe Musical Martes e Xoves de 20:30 a 21 h
García Mencía, Lúa Linguaxe Musical Mércores e Venres de 20:30 a 21 h
Portas Conde, Iria Linguaxe Musical Luns de 19:30 a 20 h e Mércores de 21:30 a 22 h  XD
Sánchez Ordaz, Nanette Linguaxe Musical Xoves de 21 a 22 h
Música Antiga
Alvar Vázquez, Antonio Frauta de Bico Luns e Mércores de 19 a 19:30 h XD, Coord. TICS
Artal Moreno, P. Arquímedes Viola da Gamba Mércores de 20 a 21 h  Web
Mangana Izquierdo, Verónica Clave Mércores de 20 a 21 h
Delgado Izarra, Uxía Instrumentos de Corda Pulsada do Renacemento e do Barroco  Luns e Martes de 16 a 16:30 h
Percusión
González Outumuro, David Percusión Luns de 20 a 21 h Web XD
Salgueiro Alonso, Pablo Percusión Luns de 21 a 22 h
Piano
Alonso Vázquez, María Piano Venres de 20:30 a 21h
Cabaleiro Paz, Lorena Piano Luns de 19 a 20h
Camacho González, Víctor Piano Mércores de 17:30 a 18 h
Comesaña Estévez, Fernando (Substitúe: Lorenzo Barreiro, José Luis) Piano Xoves de 17 a 18 h Coordinador Biblioteca
Del Rio Meijide, Javier Piano Mércores de 19 a 20 h
Dueñas Roca, Abel Piano Luns de 20:30 a 21 h
Folgar Ferreiro, Leticia (Substitúe: González Vázquez, Mª Ángeles) Piano XD Piano Acompañante
González Alborés, Débora Piano Luns de 17:30 a 18 h e Mércores de 20 a 20:30 h
Grau Garcells, Mario Alejandro Piano Luns de 17 a 18 h
Grela González, Pedro Antonio Piano Xoves de 21 a 22 h
Iglesias Fernández, José Piano Luns de 21:30 a 22 h e Xoves de 16 a 16:30 h
López Suárez, Edorta Piano Venres de 20 a 20:30 h XD
Martínez Díaz, Evelia Piano Luns de 17 a 18 h
Martínez Iglesias, Luis Piano Mércores de 20 a 21 h Secretario
Moares Lameiro, Jesús Piano Venres de 19 a 20 h
Reguilón Cabeza, José Luis Piano Luns de 18 a 19 h
Varela Pardo, Alberto Piano Xoves de 20 a 21 h
Vila Alonso, Alberto Piano Mércores de 15 a 16 h
Vilas Alonso, Alberto Piano Luns de 20:30 a 21 h e Martes de 16:30 a 17 h
Vento Madeira
Castro Barreiro, Paula Clarinete Luns de 20 a 21 h  Directora
González Nunes, Vanesa (Substitúe: García Boente, Sofía) Clarinete Xoves de 19 a 20 h
Lorenzo Vidal, Cándido Clarinete Xoves de 20 a 21 h
Maia Boullosa, Iván Clarinete Martes e Xoves de 20 a 20:30 h
Calatayud Mas, Ferran Fagot Martes de 17 a 18 h
Seoane Fonterosa, Francisco Frauta traveseira Luns de 16 a 17 h
Vidal Crespo, Adelaida (substitúe: Bernabé Simes) Frauta traveseira Luns de 18 a 19 h
Garrido Caneiro, David Oboe Martes de 18 a 19 h Coord. Equipo de dinamización da lingua galega
Estellés Olveira, Pablo Saxofón Venres de 17 a 18 h  XD
López Pereira, Begoña Saxofón Mércores de 19 a 19:30 h
Rivas Raimúndez, Sara Saxofón Martes de 16:30 a 17 h
Vento Metal
Cortés Franqueira, Raúl Trombón de varas Martes de 19 a 20 h
Rodríguez Hidalgo, Miguel Ángel Trompa Luns de 19 a 20 h  XD
Magdalena Calvo, Sebastián Trompeta Venres de 17 a 18 h
Mora Souto, Francisco Trompeta Venres de 16 a 17 h Coord. Calidade
Pérez Arias, José Trompeta Luns de 21 a 22 h  Vicedirector
Lavía Fontán, Francisco Javier Tuba Luns de 19 a 20 h